شرایط صنعت شیشه – همه چیزهایی که همیشه می خواستید در مورد شیشه بدانید اما می ترسیدید بپرسید


Categories :

فریت چیست؟ فریت یک اصطلاح صنعتی برای رنگی است که در اطراف محیط قطعات شیشه ای خودرو اعمال می شود. یکی از اجزای اصلی در فریت یک ذره سرامیکی شیشه ای است که به سطح شیشه ذوب می شود و آن را به یک سطح بسیار بادوام و مقاوم در برابر خش تبدیل می کند.

چرا فریت (رنگ) روی شیشه است؟ فریت دو نقش را روی شیشه ایفا می کند. اول، این یک ویژگی آرایشی است که برای پنهان کردن تزئینات داخلی و جزئیات جوش استفاده می شود. خودروهای مدل اولیه از قالب‌گیری‌های گسترده برای پوشاندن مناطقی که در غیر این صورت در معرض قرار می‌گرفتند استفاده می‌کردند. با کوچکتر شدن قالب ها تا حدی که در چندین مدل فعلی وجود نداشت، فریت نقش بیشتری در پوشاندن قسمت های ناتمام خودرو داشت. ثانیاً، فریت از تخریب UV چسب های یورتان جلوگیری می کند. در حالی که فریت به طور کامل مانع از عبور اشعه UV از شیشه نمی شود، انتقال نور UV را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بیشتر یورتان ها در برابر اشعه ماوراء بنفش پایدار نیستند. اگر یورتان برای مدت طولانی در معرض نور خورشید بماند، زرد شده و گچی می شود. وجود فریت طول عمر سیستم چسب اورتان را افزایش می دهد.

چند نوع فریت وجود دارد؟ صدها نوع فریت برای کاربردهای شیشه خودرو توسعه یافته است. رایج‌ترین شیشه‌های شیشه‌ای خودرو که ما استفاده می‌کنیم سیاه، خاکستری و سفید هستند، اگرچه رنگ‌های دیگری نیز موجود است. خمیرهای فریت برای کار کردن در ترکیب با نیازهای پردازش مورد نیاز برای یک قطعه خاص ساخته شده اند. هر خمیر برای پارامترهای زمان و دمای کوره خاص مورد استفاده برای ساخت قطعات در محل تولید تولید می شود. غیر معمول نیست که یک کارخانه تولید شیشه با ده ها خمیر سرخ شده مختلف کار کند.

چگونه فریت روی لیوان اعمال می شود؟ Frit با استفاده از روش صفحه نمایش ابریشم روی شیشه اعمال می شود. این بسیار شبیه به روشی است که برای تی شرت های سیلک اسکرین استفاده می شود. تصویری از طرح فریت برای شیشه به شکل خمیده یا منحنی ایجاد شده است. سپس تصویر باز شده و صاف می شود. یک صفحه ابریشمی ساخته شده است که اجازه می دهد فریت از روزنه های صفحه عبور کند. دهانه ها با تصویر طراحی نهایی مطابقت دارند. فریت یک خمیر غلیظ است که روی صفحه قرار می گیرد. از اسکاج ها برای فشار دادن خمیر سرخ شده از سوراخ های صفحه و روی شیشه استفاده می شود. فریت در حالی که در موقعیت مسطح است قبل از پردازش از طریق کوره به شیشه اعمال می شود. کوره کمک می کند تا فریت را خشک کرده و آن را به سطح شیشه جوش دهد. هر قسمت با طراحی متفاوت دارای صفحه ابریشمی منحصر به فرد است. صفحات سیلک به طور مداوم در طول عمر یک قطعه نگهداری می شوند. به دلیل ماهیت شکننده صفحه نمایش ها، فرسوده می شوند و معمولاً در طول عمر یک قطعه در تولید نیاز به بازسازی دارند.

شیشه بچ چیست؟ Batch یک اصطلاح مرجع شیشه ای است که بخشی از فرآیند تولید را مشخص می کند. اجزای خام شیشه به طور مناسب تناسب شده و در دسته ها برای تحویل به کوره مخلوط می شوند. حتی اگر شیشه در یک فرآیند مستمر که 24 ساعت شبانه روز کار می کند، در هر روز از سال ساخته می شود، مواد اولیه در صورت نیاز به صورت دسته ای اضافه می شود. برای بیان اینکه یک لیوان شیشه ای دسته ای است، به این معنی است که هیچ ماده پس از ساخت، یعنی یک فیلم یا پوشش، روی شیشه اعمال نشده است. شیشه های دسته ای تمام ویژگی های خود را از مواد اولیه ای که در ساخت شیشه استفاده می شود به دست می آورند. در مورد شیشه‌های خصوصی یا دسته‌ای خورشیدی، رنگ‌های تیره و بازدارنده‌های UV با مواد اصلی در دسته مخلوط می‌شوند تا شیشه ساخته شود.

شیشه فلوت چیست؟ شیشه فلوت به فرآیند تولید شیشه اشاره دارد. اجزای خام شیشه در کوره ای بین محدوده دمایی 240 درجه فارنهایت تا 2850 درجه فارنهایت ذوب می شوند. یک فرآیند مداوم ایجاد می شود زیرا شیشه مذاب از کوره به حمام قلع منتقل می شود و در آنجا روی قلع مذاب نگه داشته می شود تا زمانی که شیشه از آن خنک شود. حالت دوغاب تا دمایی که شیشه جامد شود. فرآیند شناور توسط Pilkington در طول دهه 1950 توسعه یافت و اکنون به عنوان اولین فرآیند هنری برای تولید شیشه های خودرو و معماری در نظر گرفته می شود.

طرف قلع و طرف هوای شیشه چیست؟ همانطور که قبلا ذکر شد، فرآیند شیشه فلوت شامل شناور کردن شیشه مذاب روی قلع مذاب است. قلع مذاب به قدری صاف است که سطوح صاف شیشه را بدهد. قلع و لیوان مثل آب و روغن است، با هم مخلوط نمی شوند. با این حال، طرف شیشه ای که در طول فرآیند شناور با قلع در تماس است، یک لایه میکروسکوپی از قلع را می گیرد. این قسمت قلع شیشه فلوت در نظر گرفته می شود. قسمت بالایی شیشه، سمت هوا یا اتمسفر نامیده می شود. برای تشخیص سمت قلع شیشه، یک نور UV را با زاویه نسبت به سطح شیشه نگه دارید. طرف قلع می درخشد و طرف هوا نمی درخشد.

Soft-Ray چیست و Solar-Ray چیست؟ Soft-Ray و Solar-Ray علائم تجاری GM برای شیشه های مورد استفاده در وسایل نقلیه آنها هستند. نوع شیشه ای که برای ساخت و ساز استفاده می شود را مشخص می کند و می تواند روی شیشه های لمینت یا سکوریت دیده شود. LOF از شیشه EZ-Eye برای تولید قطعات Soft-Ray و شیشه کنترل خورشیدی EZKool برای قطعات Solar-Ray استفاده می کند. PPG به ترتیب از Solex و Solar Green استفاده می کند. Deep Tint Solar-Ray یکی دیگر از علائم تجاری GM است که روی قطعات کنترل خورشیدی تیره رنگ دیده می شود.

مونوگرام چیست؟ یک مونوگرام اغلب به عنوان اشکال یا علامت تجاری شناخته می شود. طبق قانون، هر قطعه شیشه خودرو باید دارای علامت شناسایی روی شیشه باشد که پس از قرار گرفتن شیشه در موقعیت صحیح نصب شده در خودرو، قابل مشاهده باشد. این علائم معمولاً روی شیشه نقاشی می‌شوند، اما می‌توان آن‌ها را با سند بلاست یا اسید بر روی سطح استفاده کرد.

در مونوگرام چیست؟ برای کاربردهای خودرو، موارد دولتی خاصی وجود دارد که باید در مونوگرام وجود داشته باشد، از جمله شماره بخش حمل و نقل (DOT)، شماره مدل (M) و نوع شیشه (AS-1، AS-2، AS-3 و غیره). مونوگرام ها همچنین می توانند شامل اطلاعاتی مانند نام تجاری لیوان، نام شرکت سازنده شیشه، لوگوی شرکت، کشور مبدا و کد تاریخی برای شناسایی زمان تولید شیشه باشند.

آیا به هر حال می توان با مونوگرام روی شیشه مشخص کرد که چه قسمتی است؟ متأسفانه، اکثر مونوگرام‌ها هیچ اطلاعاتی در آن ندارند که به تعیین اینکه یک قسمت بدون علامت چیست کمک کند. با این حال، ما شروع به دیدن قسمت های بیشتری می کنیم که با شماره NAGS در مونوگرام مشخص شده اند. با انجام بیشتر این کار، شناسایی صحیح قطعات ناشناخته آسان تر خواهد بود.

2-تفاوت کدهای عینک AS-1، AS-2 و AS-3 چیست؟ برای کاربردهای خودرو، سه نوع رایج شیشه عبارتند از AS-1، AS-2 و AS-3. همه شیشه‌های جلو باید با کد AS-1 علامت‌گذاری شوند که روی شیشه‌های لمینت با عبور نور بیش از ۷۰٪ است. تمام شیشه های سکوریت که دارای گذر نور بالای 70 درصد هستند با کد AS-2 مشخص شده اند. تمام شیشه‌ها، لمینت‌شده یا سکوریت‌شده، که کمتر از 70 درصد انتقال نور دارند، دارای کد AS-3 هستند.

کد DOT چیست؟ شماره DOT ​​سازنده شیشه را مشخص می کند. مخفف DOT مخفف وزارت حمل و نقل است. هر تولیدکننده لعاب باید برای فروش لعاب برای وسایل نقلیه در ایالات متحده آمریکا برای شماره DOT ​​درخواست دهد. هر شماره DOT ​​توسط دولت تخصیص داده می شود و برای هر سازنده منحصر به فرد است. هر تکه شیشه ای که ساخته می شود باید حاوی کد DOT باشد تا در بازار خودرو فروخته شود.

عدد M چیست؟ شماره M یک شماره مدل است که توسط تمام شرکت های تولید شیشه تعیین می شود. هر شرکت سیستم شماره M خود را ایجاد می کند که منحصر به آن سازمان است. عدد M ساختار شیشه ای خاص را مشخص می کند. این می تواند جزئیات شیشه ای را که برای ساخت قطعاتی مانند رنگ و ضخامت شیشه استفاده می شود، شناسایی کند. یک شماره مدل ممکن است برای 50 شماره قطعه مختلف اعمال شود. هر شماره مدل هر ساله برای انطباق با مقررات دولتی آزمایش می شود. اغلب اوقات، شماره قطعه را نمی توان با شماره M تعیین کرد.

چگونه می توانم تشخیص دهم که شیشه خودرو اصل است یا جایگزین؟ اگر تاریخچه خودرو را نمی دانید، یک راه برای شناسایی یک تکه شیشه، بررسی مونوگرام روی شیشه است. اگر سازنده شیشه اصلی را می‌شناختید، شماره DOT ​​(دپارتمان حمل و نقل) روی شیشه ماشین را بررسی کنید. اگر شماره DOT ​​متعلق به تامین کننده شیشه OE نباشد، آن قطعه جایگزین شده است. اگر عدد مطابقت دارد، کد تاریخ روی شیشه را بررسی کنید. اکثر تولیدکنندگان مونوگرام را با ابزاری برای شناسایی ماه و سال تولید شیشه، حتی گاهی اوقات تاریخ و شیفت مشخص می کنند! از آنجایی که هر شرکت به طور متفاوتی این کار را انجام می دهد، باید با سازنده مناسب برای کد تاریخ آنها تماس بگیرید، که می تواند شامل ترکیبی از حروف، اعداد یا حتی نقاط روی حروف مختلف باشد. با مقایسه تاریخ شیشه ها با تاریخ مونتاژ خودرو، می توانید تشخیص دهید که آیا آنها یکسان هستند یا خیر. اگر تاریخ شیشه با تاریخ مونتاژ خودرو مطابقت داشته باشد، به احتمال زیاد شیشه اصلی است.

سمت راست کدام سمت خودرو است؟ سمت راست وسیله نقلیه سمت سرنشین وسیله نقلیه است. سمت راننده وسیله نقلیه سمت چپ خواهد بود. قانون سرانگشتی، سمت راست و چپ با به تصویر کشیدن خود در حال غربال کردن در ماشین تعیین می شود.

چه زمانی باید از چسب غیر رسانا استفاده کرد؟ اگر هنگام نصب قطعه، چسب با خطوط آنتن یا یخ‌ساز تماس پیدا کرد، از چسب غیر رسانا استفاده کنید. چسب های نارسانا از تداخل با سیستم های آنتن و سیستم های یخ زدایی گرم که در شیشه موجود است جلوگیری می کند. بسیاری از قطعات شیشه ای جدید دارای آنتن، اتصالات یخ زدا یا میله های باس در اطراف لبه شیشه در همان ناحیه ای هستند که چسب برای نصب یک قطعه شیشه ای اعمال می شود. استفاده از چسب رسانا بر عملکرد سیستم الکتریکی تأثیر می گذارد. چندین تولید کننده چسب یک محصول غیر رسانا را برای این کاربردهای شیشه ای ارائه می دهند. حتماً دستورالعمل های خاص سازنده را برای سیستم چسب مورد استفاده خود دنبال کنید.

روش های نصب چگونه باعث ایجاد ترک های تنشی می شوند؟ ترک‌های مربوط به نصب معمولاً از یک روش برش کوتاه ایجاد می‌شوند، که در آن تمام بستر قدیمی یورتان قبل از نصب برداشته نمی‌شود. اگر شکل و فرم شیشه جدید با بستر یورتان قدیمی یکسان نباشد، شیشه ممکن است نقاط تداخلی روی چسب داشته باشد که منجر به شکستگی شود. تنش مربوط به نصب همچنین می‌تواند با استفاده از چسب‌هایی که خیلی سفت هستند و فشرده‌سازی و انعطاف‌پذیری مورد نیاز سیستم چسب را ارائه نمی‌دهند، ایجاد شود. معمولاً، ترک‌های تنشی مربوط به نصب در طول زمان پس از اینکه چسب به طور کامل خشک شد ایجاد می‌شود.

شیشه سکوریت چیست؟ شیشه سکوریت یک تکه شیشه است که از طریق فرآیند خنک سازی سریع تقویت می شود. این فرآیند خنک‌سازی شیشه را با منفجر کردن هر دو سطح بالا و پایین با هوا خنک می‌کند. سطوح بیرونی شیشه سریعتر از هسته شیشه سرد می شود. این عمل باعث ایجاد تعادلی از کرنش ها بین سطوح و هسته می شود که استحکام قابل توجهی به شیشه می افزاید. شیشه سکوریت به سختی شکسته می شود، اما اگر شکسته شود به قطعات دانه ای کوچک می شکند.

قطعات سکوریت شده چگونه ساخته می شوند؟ شیشه با ضخامت مشخص شده به اندازه دلخواه بریده می شود. هر اثر هنری یا طرح رنگی در حالی که شیشه در حالت صاف است روی آن اعمال می شود. این شامل هر گونه خطوط شبکه گرم یا خطوط آنتن مورد نیاز در قسمت نهایی است. شیشه در یک کوره بارگذاری می شود و تا دمای 12000 فارنهایت گرم می شود. فرآیندهای متعددی وجود دارد که می تواند برای خم کردن شیشه هنگام خروج از کوره از جمله رول استفاده شود.

برای شکستن یک بک لایت تمپر شده چقدر نیرو لازم است؟ در حالی که استحکام شیشه سکوریت می تواند بسیار بالا به نظر برسد، مهم است که بدانیم نحوه شکستن شیشه سکوریت بر استحکام آن تأثیر می گذارد. شکستن شیشه سکوریت شده با اجسام کسل کننده و کند بسیار دشوار است. شیشه سکوریت می تواند تا 24000 پوند در هر اینچ مربع قدرت پارگی داشته باشد. به یاد داشته باشید که شیشه سکوریت شده با خنک شدن سریع سطوح شیشه بیرونی تولید می شود که تعادل تنش / کرنش را ایجاد می کند.

چرا خطوط شبکه گرم شده روی بک لایت های گرم شده گاهی اوقات رنگ قهوه ای قرمز و گاهی اوقات رنگ زرد دارند؟ رنگ خطوط شبکه عمدتاً توسط سطح شیشه ای که روی آن چاپ می شود تعیین می شود. خطوط در صورت چاپ روی قلع شیشه ظاهری تیره خواهند داشت. خطوط رنگ زرد یا کهربایی روشن تری در هنگام چاپ روی قسمت هوای شیشه خواهند داشت. رنگ‌های دیگر، مانند سفید یا خاکستری روشن، ممکن است نشان‌دهنده یک مشکل بالقوه تولید در خطوط شبکه گرم‌شده مانند شرایط پخته‌شده یا نقره‌ای بیش از حد باشد. اینها می توانند منجر به بک لایت گرم شونده شوند که به درستی کار نمی کند.

آیا دیدن نقوش لکه های تغییر رنگ بر روی شیشه سکوریت عیب است؟ خیر، الگوهای لکه‌های رنگ‌رفته روی یک تکه شیشه در واقع پدیده‌ای از فرآیند تمپر کردن هستند. در حین تمپر کردن، هوا از طریق صدها نازل به شیشه وارد می شود. لکه ها مناطقی هستند که هوای خنک با شیشه تماس می گیرد. الگوی لکه مزاج می تواند نشان دهد که یک تکه شیشه چقدر خوب است. اندازه و قوام نواحی تغییر رنگ داده شده با فرآیند دقیق مورد استفاده متفاوت خواهد بود، اما این نواحی در تمام قسمت‌های سکوریت وجود دارند. توانایی دیدن این الگوها به زاویه نصب و شرایط نور بستگی دارد. به عنوان مثال، دیدن الگوهای روی یک تکه شیشه شیب دار در هنگام غروب راحت تر از دیدن آنها بر روی یک قطعه عمودی در نور شدید خورشید است.

Innershield چیست؟ سپر داخلی لایه ای از پلاستیک روی داخلی ترین قطعه شیشه است که بیشتر روی شیشه جلو استفاده می شد. محافظ داخلی در صورت برخورد با شیشه جلو در صورت تصادف از ایجاد پارگی در سر و صورت سرنشینان جلوگیری می کند. محافظ داخلی حدود ده سال پیش یک گزینه محبوب در خودروهای لوکس بود.

چگونه بند سایه در شیشه جلو قرار می گیرد؟ نوار سایه از قبل بر روی پلاستیکی که بین لایه های شیشه قرار می گیرد، رنگ شده است. پلاستیک به صورت رول عرضه می شود و یک انتهای رول دارای رنگ سایه است. در طول پردازش، ممکن است لازم باشد که پلاستیک را تاب دهید تا نوار سایه را منحنی کنید تا با منحنی بالای شیشه جلو مطابقت داشته باشد. پس از تاب برداشتن، پلاستیک به اندازه برش داده می شود و آماده استفاده است.

لایه بندی چیست؟ لایه لایه شدن جداسازی لایه های شیشه و لایه پلاستیکی در یک محصول چند لایه مانند شیشه جلو است. این همچنین به عنوان یک منطقه بدون پیوند (UBA) یا یک ضربه نفت شناخته می شود. در فرآیند اتوکلاو قدیمی از نفت داغ برای ورقه‌بندی شیشه‌های جلو استفاده می‌شد و روغن می‌توانست به لبه‌ها نفوذ کند و باعث لایه‌لایه شدن شیشه جلو شود.

شیشه ضد گلوله چیست و چه تفاوتی با شیشه ضد گلوله دارد؟ شیشه ضد گلوله شیشه ای است که گلوله را متوقف می کند. هر گلوله ای برای ساخت یک ضد گلوله شیشه ای، هر نوع گلوله از هر نوع تفنگ باید در طراحی شیشه در نظر گرفته شود. شیشه ضد گلوله در واقع ترکیبی از لایه های شیشه و پلاستیک است که با هم لمینت شده اند تا به یک کامپوزیت قوی دست پیدا کنند که گلوله را متوقف کند. شیشه ضد گلوله سه اینچ یا بیشتر ضخامت خواهد داشت. شیشه مقاوم در برابر گلوله برای کاربردهایی با مقاومت در برابر طیف وسیعی از کالیبرهای گلوله خاص طراحی شده است. شیشه مقاوم در برابر گلوله را می توان در یک کامپوزیت 3/4 اینچی ضخیم از شیشه و پلاستیک که با هم لمینت شده اند به دست آورد. در کاربردهای خودرو، استفاده نهایی محیطی برای طراحی شیشه در نظر گرفته می شود.

ترک استرس چیست؟ ترک‌های استرسی، شکستگی‌های لبه‌های شیشه‌های چند لایه، مانند شیشه جلو، هستند که بدون نقطه ضربه یا ناحیه آسیب‌دیده قابل توجه رخ می‌دهند. در حالی که این پدیده می تواند بدون علت ظاهری رخ دهد، با این حال، دو عامل اصلی وجود دارد که در ایجاد ترک های استرس نقش دارند. ترک تنشی می تواند ناشی از نقص ساخت داخل شیشه باشد یا به روش های نصب نسبت داده شود.

چگونه عیوب شیشه باعث ایجاد ترک استرس می شود؟ اگر دو لایه شیشه ای که برای ساختن قسمت لمینت استفاده می شود با یکدیگر کاملاً همگن نباشند، ترک های تنشی می توانند ایجاد شوند. ترک های استرسی می توانند شرایطی از کشش یا فشاری باشند که در داخل شیشه وجود دارد. استرس همچنین می تواند ناشی از بازپخت ناقص یا اختلاف دما بین لایه ها باشد. فرآیندهای تولید شامل چندین نقطه بازرسی کیفیت برای هر قطعه جداگانه در طول تولید برای شناسایی و حذف قطعات معیوب است. با این وجود، پیش‌بینی ترک تنش به دلیل شرایط تولید دشوار است.

من بارها در مورد سطح شیشه جلو به عنوان سطح شماره 1، 2، 3 یا 4 شنیده ام. این اعداد یعنی چه؟ شماره سطح شیشه جلو به سطح شیشه تک تک لایه های شیشه در کامپوزیت چند لایه اشاره دارد. یک ساختار پایه شیشه جلو از دو تکه شیشه با یک لایه پلاستیکی در بین آن تشکیل شده است. سطوح از خارج از خودرو شمارش می شود. بنابراین، سطح شماره 1 سطح بیرونی قطعه شیشه ای بیرونی است که پس از نصب در خودرو در معرض دید قرار می گیرد. سطح شماره 4 داخلی ترین سطحی است که پس از نصب در داخل خودرو قرار می گیرد. سطح شماره 4 سطحی است که با پرایمرها، پاک کننده ها و یا فعال کننده های مورد نیاز برای نصب آماده شده است. سطح شماره 2 و 3 سطوح داخلی هستند که با پلاستیک در تماس هستند.

شیشه لمینت چیست؟ شیشه لمینت از دو تکه شیشه با یک تکه پلاستیک در بین لایه های شیشه ساخته شده است. یکی از انواع لایه های داخلی پلاستیکی مورد استفاده PVB یا پلی وینیل بوتیرال است. شیشه های چند لایه برای ساخت شیشه جلو در ایالات متحده مورد نیاز است.

شیشه های جلو چگونه ساخته می شوند؟ دو تکه شیشه جداگانه به اندازه بریده می شوند. در حالی که شیشه صاف است، با طرح اثر هنری (فریت) مورد نیاز چاپ می شود. شیشه را از طریق کوره می‌گذرانند تا شیشه نرم شود و فریت به سطح شیشه برود. زمانی که لیوان به دمای مناسب رسید، به شکل قالب در می آید و سپس خنک می شود. پس از شکل دادن، ساندویچ شیشه/پلاستیک/شیشه در یک اتاق تمیز قرار می گیرد و سپس در اتوکلاو قرار می گیرد. اتوکلاو مانند یک زودپز غول پیکر است. فشار زیاد شیشه و پلاستیک را به هم فشرده می کند. دمای بالاتر باعث نرم شدن پلاستیک می شود که لایه های شیشه و پلاستیک را به هم می چسباند. هنگامی که شیشه از اتوکلاو خارج می شود، پلاستیک اضافی بریده می شود و پایه آینه روی شیشه قرار می گیرد. شیشه در طول کل فرآیند چندین بار بازرسی و تمیز می شود تا اطمینان حاصل شود که مطابق با بالاترین استانداردهای کیفیت تولید شده است. پس از بازرسی نهایی، بخش تمام شده اکنون آماده ارسال است.

براکت Breakaway چیست؟ چندین شیشه جلوی جدید جنرال موتورز و فورد دارای براکت Breakaway هستند. این به دکمه آینه روی شیشه جلو اشاره دارد. این دکمه آینه سبک به آینه دید عقب اجازه می دهد تا در هنگام باز شدن کیسه هوای سرنشینان جدا شود. اگر آینه دید عقب جدا نشد، این احتمال وجود دارد که آینه بتواند کیسه هوا را سوراخ کند و آن را بی اثر کند. ابزار جانبی مورد استفاده برای حذف این آینه‌های دید عقب MB-4 است. نکته: قبل از نصب شیشه جلو، آینه های دید عقب Breakaway را دوباره روی شیشه قرار دهید. این کار مانع از جابجایی شیشه جلوی تازه نصب شده با نیروی لازم برای کوبیدن آینه بر روی شیشه می شود.

شیشه شیشه جلو چگونه شکل می گیرد؟ دو روش معمول برای شکل دادن به شیشه جلو وجود دارد، خمش گرانشی و خمش فشاری. خمش گرانشی بیشتر از خمش پرس استفاده شده است. برای خم شدن گرانشی، دو تکه شیشه مسطح از داخل کوره روی قالبی که مانند قسمت تمام شده کانتور شده است عبور می کنند. با نرم شدن شیشه، نیروی گرانش شیشه را به شکلی در می آورد. سپس این جفت شیشه خمیده با جاذبه در بقیه مراحل شیشه جلو با هم نگه داشته می شود. در یک عملیات خمشی پرس، تک لیت های شیشه از یک کوره روی سطح صافی از غلتک های مقاوم در برابر دمای بالا عبور می کنند. همانطور که شیشه از کوره خارج می شود، به سرعت بین یک قالب نر و ماده که مانند محصول نهایی شکل دارد، فشرده می شود. سپس شیشه سرد می شود و به فرآیند بعدی منتقل می شود.

چگونه می توانم تشخیص دهم که به بک لایت آنتن با تنوع یا غیرتنوع نیاز است؟ آنتن تنوع از ترکیبی از آنتن ها برای عملکرد موثر استفاده می کند. اکثر آنتن‌های متنوع با بسته‌های ارتقاء خودرو ارائه می‌شوند. یک مدل خودروی استاندارد ممکن است فقط آنتن دکل داشته باشد، در حالی که بسته لوکس لوکس ممکن است یک آنتن متنوع در لایت پس‌زمینه با آنتن دکل داشته باشد. نحوه تعیین نیاز به آنتن تنوع بسته به وسیله نقلیه متفاوت است. تویوتا کمری فعلی دارای بلندگوهای اضافی (در مجموع 6) بر روی خودرویی است که از آنتن متنوع استفاده می کند و تنها 4 بلندگو در خودرویی که از آنتن بدون تنوع استفاده می کند.

آیا می توان آنتن یا گیره بک لایت گرم شده را در صورت افتادن شیشه دوباره به آن وصل کرد؟ گیره ها یا زبانه ها را می توان دوباره به شیشه وصل کرد. برای تعیین اینکه آیا اتصال قابل تعمیر است یا خیر، سطح شیشه باید ارزیابی شود. اگر تکه هایی از شیشه (به نام اسپل) از سطح گم شده باشد، نباید تعمیر انجام شود و شیشه باید تعویض شود. پاره شدن شیشه را ضعیف می کند و در نهایت می تواند منجر به شکستگی شیشه شود. سپس، چسب مورد استفاده برای چسباندن مجدد گیره ها را انتخاب کنید. چند شرکت وجود دارند که یک سیستم چسب رسانا تولید می کنند که می تواند برای اتصال مجدد زبانه ها استفاده شود. چسب باید رسانا باشد تا جریان الکتریکی بین خطوط روی شیشه و خودرو عبور کند. دستورالعمل های سازنده را برای تعمیر دنبال کنید. چسب های فوق العاده معمولی کار نمی کنند زیرا نارسانا هستند. نکته: حتما سطح شیشه و سطح گیره را از زباله های قدیمی تمیز کنید. همچنین، اجازه دهید قسمت تعمیر شده برای مدت زمان پخت توصیه شده بماند تا چسبندگی به طور کامل ایجاد شود.

آیا شکستگی خط شبکه گرم شده روی بک لایت بر عملکرد آنتن تأثیر می گذارد؟ بسیاری از طرح‌های جدید آنتن رادیویی و تلفن همراه در طراحی شبکه گرمایشی در پس‌زمینه گنجانده شده‌اند. اگر خط شبکه گرم شده شکسته شود، بر عملکرد آنتن تأثیر می گذارد. با افزایش محبوبیت آنتن های متنوع و کاهش نیاز به آنتن های دکل سنتی، شکست خط در بین عموم مردم بیشتر قابل توجه خواهد بود. سیستم‌های تعمیر خط شبکه پس از فروش در دسترس هستند که می‌توانند هم گرمایش و هم ویژگی‌های آنتن خط شبکه را بازیابی کنند.

شیشه جلوی سنسور باران چیست؟ چندین تولیدکننده خودرو از جمله کادیلاک، مرسدس بنز و بی‌ام‌و اکنون شیشه‌های جلوی سنسور باران را عرضه می‌کنند. سنسور باران در واقع یک وسیله الکترونیکی کوچک است که در سطح داخلی شیشه جلو نصب شده است. این دستگاه دارای عدسی است که وجود رطوبت در سطح بیرونی شیشه را تشخیص می دهد.
In the event you loved this post and you would want to receive more information with regards to صنایع شیشه آگاهی گلس please visit our own web site.
هنگامی که رطوبت وجود دارد، سیگنالی به کنترل برف پاک کن ارسال می شود که به طور خودکار برف پاک کن ها را فعال می کند. این یک گزینه ایمنی عالی برای آن دوره های مه آلود است که راننده در حال عبور از کامیون ها است و اسپری جاده به شیشه جلو برخورد می کند. برف پاک کن های شیشه جلو بدون نیاز به برداشتن دست های راننده از روی چرخ و یا برداشتن چشم هایش از جاده فعال می شوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *